Rezydencja Kavaljeren

Rozwój miejscowościSektor mieszkaniowy

W samym sercu pożądanego obszaru Söder w Varbergu, małe kwartały willowe przeplatają się z nowoczesnymi budynkami wielorodzinnymi. Tutaj znajduje się również “Rezydencja Kavaljeren”– składa się z 36 nowoczesnych mieszkań, w których rzemieślnicza precyzja, zrównoważone rozwiązania, doskonały wybór materiałów dodają dodatkowego poczucia luksusu zarówno mieszkańcom, jak i okolicy.

ZLECENIODAWCYVarbergs Stenfastigheter AB, Turessons bygg i Varberg AB, Magnus Anderssons fastigheter

LOKALIZACJAVarberg

ROK 2018 - 2023

POWIERZCHNIA5362 m2

LICZBA MIESZKAŃ 36

INFORMACJAPięć lat od planu szczegółowego do gotowego do zamieszkania budynku. Rozmiary mieszkań od 35 do 103 m2.

“Rezydencja Kavaljeren” jest czymś wyjątkowym pod względem standardu i wykonania, perfekcyjnie  współgra z historycznym otoczeniem i ekskluzywną lokalizacją.

Budynki, które przetrwają próbę czasu

“Rezydencja Kavaljeren” charakteryzuje się klasycznym wzornictwem oraz nowoczesnymi i trwałymi elementami. Od uzyskania zgody na plan miejscowy do ukończenia budynku zarówno architekt, jak i kierownik projektu, mogliśmy wcześnie zapewnić jakość końcowego efektu. W ramach projektu aktywnie podejmowano zrównoważone decyzje, m.in. dotyczące wyboru wysokiej jakości materiałów o długiej trwałości, efektywności energetycznej dzięki instalacji paneli fotowoltaicznych na dachu oraz zaplanowania i uwzględnienia korzystnych warunków dla bioróżnorodności na terenie. Zewnętrznie budynki są obudowane piaskową, wzorzystą cegłą i cokołem z naturalnego kamienia, który biegnie w górę wzdłuż jasnych i przyjaznych wejść.

“Dzięki klarownej wizji, efektywnej komunikacji i wspólnie ustalonym ambicjom ze zleceniodawcą, udało nam się zagwarantować, że końcowy rezultat odpowiada założeniom – całkowicie bez dodatkowych i kosztownych poprawek,”

Martina Boyton, architekt, Semrén & Månsson

Ekskluzywne Przestrzenie

Wnętrza oferują wyjątkowe cechy, takie jak dodatkowa wysokość sufitu, obszerne miejsca do przechowywania oraz eleganckie szczegóły, takie jak ogrzewanie podłogowe zamiast tradycyjnych grzejników. Tego typu rozwiązania pozwalają na większe przeszklone powierzchnie i więcej naturalnego światła. Wszystkie mieszkania posiadają co najmniej jedno pomieszczenie zewnętrzne lub przeszklony balkon, który otacza dziedziniec – niektóre z mieszkań mają widok na morze. Nasza projektantka wnętrz, Johanna Vestlin, stworzyła dwie koncepcje wystroju wnętrz. Podstawowy design „Air Serenity”, inspirowany jasnym stylem skandynawskim, charakteryzuje się łagodnymi tonami i naturalnymi materiałami. Ponadto, kupujący mieli okazję zaczerpać inspiracje z koncepcji „Earth Harmony”, która prezentuje odważniejszy i bardziej modny styl. Całość emanuje rustykalnym i ponadczasowo luksusowym klimatem, łącząc w sobie okrągłe formy z bardziej surowymi, monolitycznymi elementami.

 

Share

Chcesz się z nami skontaktować?

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej pracy, rozpocząć współpracę lub poszukać pracy? Skontaktuj się z nami. Od czasu do czasu możesz również otrzymywać od nas e-maile z informacją treścią.

LinkedInInstagram