Park Ostrowska

Sektor mieszkaniowy

Park Ostrowska to nowoczesne osiedle mieszkaniowe usytuowane w północnej części Szczecina. Nieustannie od kilku lat prężnie się rozwija, przyciągając coraz więcej klientów. To co wyróżnia osiedle, to przede wszystkim przyjazny klimat, park osiedlowy z oczkiem wodnym stanowiący serce całego osiedla, czy też architektura budynków, która z każdym etapem urozmaica tamtejszy krajobraz.

KlientRealkapital, UMA Poland

AdresSzczecin, Poland

OBSZAR27 700 m2

Data realizacji2011 – w trakcie

Osiedle jest doskonale położone, z każdej strony otoczone jest zielenią, dzięki czemu panuje tu cisza i spokój, z jednoczesnym zachowaniem bliskości do ścisłego centrum miasta. Duże odległości pomiędzy budynkami, ciekawe zagospodarowanie terenu, liczne ścieżki spacerowe sprawiają, że jest to idealne miejsce do zamieszkania.

Semrén & Månsson Poland:  Generalny architekt i doradca strategiczny.

Projekty koncepcyjne, budowlane i wykonawcze oraz koordynacja projektów.

Obsługa procesu administracyjnego.  Wizualizacje.

Park Ostrowska 3

Zespół trzech budynków połączonych garażem podziemnym. Mieszkania bardzo funkcjonalne, kuchnie umiejscowione w aneksie – z możliwością wydzielenia. Duże balkony z widokiem na zieleń, stanowiące powiększenie mieszkania.

Park Ostrowska 4

Zespół trzech budynków połączonych garażem podziemnym. Mieszkania bardzo funkcjonalne, kuchnie umiejscowione w aneksie – z możliwością wydzielenia. Duże balkony/tarasy, stanowiące powiększenie mieszkania. Budynki usytuowane na skarpie, przy terenie zielonym, z pięknym, nieprzesłonionym widokiem.

Park Ostrowska 5

V etap inwestycji – planowane rozpoczęcie pierwszych robót przypada na koniec lata 2020. Projekt zakłada budowę sześciu budynków z garażami podziemnymi. Nowatorskie podejście do architektury – ciekawa bryła budynków, przeszklone barierki na balkonach, duże witynowe przeszklenia na balkonach. Mieszkania na ostatnich piętrach z tarasami dachowymi. Widok z mieszkań szczytowych na zieleń czy Odrę z Jeziorem Dąbie.

 

Park Ostrowska 7

Budynki wchodzące w skład VII etapu inwestycji zlokalizowane będą w zupełnie nowej części osiedla –po lewej stronie ulicy dojazdowej, wśród zieleni, w sąsiedztwie oczka wodnego. Architektura tego etapu różnić się będzie od zrealizowanych już inwestycji, jak i tych jeszcze w fazie projektowania. To co wyróżniać będzie VII etap to między innymi elewacja, która zostanie pokryta okładziną ceglaną / płytkę klinkierową. Ponadto, część apartamentów z ostatnich pięter zyska dodatkową przestrzeń na antresoli, z której wyjście będzie wprost na przestronny taras dachowy. Unikatowe zagospodarowanie terenu, które zakłada m.in. kolejne oczko wodne z pomostami, uliczkami spacerowymi, wybiegiem dla psów etc. to dodatkowy atut osiedla.

 

Share

Chcesz się z nami skontaktować?

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej pracy, rozpocząć współpracę lub poszukać pracy? Skontaktuj się z nami. Od czasu do czasu możesz również otrzymywać od nas e-maile z informacją treścią.

LinkedInInstagram