GoCo Health Innovation City

BiurowceRozwój miejscowości

GoCo Health Innovation City — naukowy klaster, który skupia się na rozwoju opieki zdrowotnej, medycyny i przedsiębiorstwa cyfrowego. Budynek mieści biura około 300 firm, apartamenty, hotele, przestrzenie coworkingowe oraz przestrzenie publiczne, w których pracować i mieszkać będą utalentowani naukowcy i badacze z całego świata.

KlientGothenburg Covalley AB (Next Step Group/Vectura Fastigheter)

Rok2018-

AdresMölndal

Powierzchnia31 200 m2

WizualizacjeSoul

”Skala projektu zmusiła nas do niestandardowego myślenia. Dokładniej mówiąc, do wykorzystania sześcianu jako elementu designu. Zarówno do formowania bryły, jak i do stworzenia wrażenia ruchu i kontrastu.”

Maria Persson, architektka SAR/MSA, menedżer ds. rozwoju

Nieograniczone możliwości

Klaster innowacji GoCo powstaje na przedmieściach Göteborga – Mölndalje w pobliżu ośrodka badawczego AstraZeneca. Podstawa bryły są sześciany, które przypominają o płynnej, ciągle zmieniającej się naturze badań nad zdrowiem, które będą tu prowadzone, a także o życiu w ogóle.

GoCo Health Innovation City –to wspólne przedsięwzięcie Next Step Group i Vectura Fastigheter skupione na opiece zdrowotnej, medycynie i przedsiębiorczości cyfrowej. Budynek mieści biura około 300 firm, apartamenty, hotele, przestrzenie coworkingowe oraz przestrzenie publiczne, w których pracować i mieszkać będą utalentowani naukowcy i badacze z całego świata.

Środowisko odmieniające świat

GoCo Health Innovation City zbierze w jednym miejscu światłe umysły z całego świata. Czego potrzeba, aby uwolnić ich twórczy potencjał? Wierzymy, że architektura może sprzyjać komunikacji, otwartości i chęci dzielenia się doświadczeniami. Budynek będzie w przeważającej części zbudowany z paneli CLT. Istnieją specjalne strefy przeznaczone do wspólnej pracy, a przestronne tarasy i otwarte zielone przestrzenie pozwalają na prywatne chwile refleksji lub relaksu.

Staraliśmy się odejść od tradycyjnego dla naukowców paradygmatu „ściśle tajne”. Takim sposobem pojawiła się koncepcja „ludzkiej skali”, która współgra z przyszłymi tematami badań rezydentów. Figury ludzi zamontowane na dachach sześcianów również wpisują się w ten pomysł i mają być nowym punktem orientacyjnym w okolicy.

”Inspiracją dla budynku, który będzie badał funkcjonowanie ciała i mózgu, był człowiek we wszystkich swoich postaciach. W końcu na tym polega nauka o życiu.”

Magnus Månsson, architekt, szef koncernu, profesor

Share

Chcesz się z nami skontaktować?

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej pracy, rozpocząć współpracę lub poszukać pracy? Skontaktuj się z nami. Od czasu do czasu możesz również otrzymywać od nas e-maile z informacją treścią.

LinkedInInstagram