Ekerum Resort

Hotele

Jeden z najbardziej znanych szwedzkich ośrodków golfowych, Ekerum Resort na wyspie Olandia, zostanie przekształcony w hotel o profilu high-end. Projekt ten jest efektem wygranej w przetargu sprzed kilku lat. Czerpaliśmy inspirację z bogactwa i surowości natury, w celu stworzenia nowoczesnego hotelu.

KlientEkerum Resort

AdresÖland

Rok2014 -

Powierzchnia całkowita180 ha

WizualizacjeSoul

Pobudzenie wszystkich zmysłów

Przyroda, zmiany pogody, kultura i jedzenie. No i doznania, które zmieniają się w zależności od pory roku. Tak można sformułować zamysł Ekerum Resort, który poszerza swoją działalność o nową, hotelarską część kurortu. Znajdzie się tutaj około 180 pokoi, centrum spa, sale konferencyjne i restauracje.

W projekcie Semrén & Månsson przyroda wyspy posłużyła jako inspiracja dla ekskluzywnego wydźwięku architektonicznego. Współgrające konstrukcje budynków z istniejącymi zabudowaniami gospodarczymi i płaskim krajobrazem oraz bezkresnym horyzontem to punkt wyjścia dla nowoczesnego hotelu, który staje się nie tylko miejscem noclegowym, ale także miejscem do spotkań.

Historyczne walory oryginalnego budynku gospodarczego w połączeniu z nowoczesną, ekspresyjną architekturą dały podwaliny pod hotel z osobowością i własny charakterem, czyniąc go atrakcją i ozdobą okolicy. Jak więc stworzyć coś, co musi podporządkować się warunkom i istniejącym formacjom terenu, ale jednocześnie posiada cechy wyróżniające, potrzebne dla rozwiniętej atrakcji turystycznej? Tak naprawdę odpowiedź jest prosta: musimy po prostu skorzystać z warunków, które zapewnia samo w sobie miejsce. Widoki, otoczenie i lokalna tradycja budowlana wpływają na naszą inspirację i wybór wyspiarskiego wapienia, drewna i szkła, gdzie horyzont i płaski krajobraz dodają siły architekturze.

Pomysły same przychodziły do głowy, jak mówi Magnus Månsson, architekt i właściciel firmy Semrén & Månsson.

”Musieliśmy po prostu wykorzystać warunki, które stawiało przed nami to miejsce. Wygląd, otoczenie i miejskie tradycje budownicze posłużyły jako źródło naszej inspiracji. Pomysły pojawiały się same.””

Magnus Månsson, architekt SAR/MSA, szef koncernu, profesor

Popularna destynacja staje się jeszcze bardziej popularna

W Ekerumie, na najwyższym punkcie Elanda, już jest jeden prosperujący kurort. Dzięki doznaniom kulinarnym, pięknej okolicy i uzdrowiskom Ekerum już teraz jest cenionym miejscem wypoczynku dla wszystkich, począwszy od turystów i gości weselnych po miłośników golfa. Pole do golfa Ekerum może pochwalić się dwoma najlepszymi 18-dołkowymi polami w Szwecji. Jednak poza golfem znajdują się tutaj zarówno otwarte, jak i zamknięte tereny treningowe: kort do padla, bieżnia do joggingu, korty do tenisa i boiska do piłki nożnej.

„Trawnik jest fantastyczny, wygląda jak pole golfowe!”, zachwyca się Per Lagerström ze Szwedzkiego Związku Piłki Nożnej.

Innymi słowy, panują tu optymalne warunki do wypracowania jeszcze silniejszej marki i spopularyzowania destynacji turystycznej.

Muzeum

Obok hotelu znajduje się teren, na którym zaplanowano usytuowanie Muzeum Historycznego Eland. Będzie możliwość zarówno wystaw na dużą skalę, jak i interaktywnych ekspozycji dotyczących krajobrazu, historii i postępu.

Wystrój: krajobraz w ścianach

Trzy elementy – kamień, szkło i drewno są definicją charakteru budynków, które naprzemiennie występują na poszczególnych piętrach. Fundament jest stworzy z wapienia Eland: jest mocno powiązany z glebą i krajobrazem dzięki charakterystycznym niskim wapiennym ścianą. Powyżej znajduje się transparentny taras i parterowe wejście, zapewniające płynne przejście między wewnętrzną, a zewnętrzną częścią. A na samej górze znajduje się prosta konstrukcja kratownicowa z zewnętrzną drewnianą kratą elewacyjną, która tworzy światłocienie i efekty wizualne.

Dzięki kilku różnym typom pokoi, hotel będzie oferować różne doświadczenia płynące z pobytu, widoki, a także dawać różne standardy pokoi. Goście, tak jak wcześniej, nadal będą mieli możliwość przebywania w klasycznej dla dworku atmosferze. Nowością będą nowoczesne pokoje typu standard, premium i deluxe mieszące się we frontowej części nowego hotelu. Są to budynki, które rozciągają się w dół zbocza, zakrzywiając się i pochylając, aby odsłonić widok na Kalmarsund. Powstaje wrażenie obecności przyrody w pokoju hotelowym.

Share

Chcesz się z nami skontaktować?

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej pracy, rozpocząć współpracę lub poszukać pracy? Skontaktuj się z nami. Od czasu do czasu możesz również otrzymywać od nas e-maile z informacją treścią.

LinkedInInstagram