Polska filia Semrén & Månsson, hubem dla przyszłego rozwoju w Europie

2023-06-13

Nasze pierwsze zagraniczne biuro powstało w Polsce, głównie ze względu na dogodną lokalizacje w sercu Europy Środkowej. Dzisiaj mamy tu dwa biura: w Szczecinie i Warszawie. Rozmawialiśmy z Maciejem Tomaszunasem, Head of Business Development Poland, o wiedzy zdobytej w okresie pandemii, aktualnych wyzwaniach i oczywiście naszych przyszłych planach w Europie Środkowowschodniej i na Ukrainie.

Maciej, rozpocząłeś pracę w firmie Semrén & Månsson w czesie narastającej pandemii. W okresie zamknięcia całego świata otwarto nowe biuro w Warszawie. Jaki był powód tej decyzji?

Semrén & Månsson, renomowana międzynarodowa firma, z powodów strategicznych otworzyła biuro w Warszawie, aby wykorzystać dynamicznie rozwijający się krajobraz biznesowy kraju i wykorzystać jego potencjał na rynkach wschodzących. Dzięki silnej gospodarce Warszawy i Polski,  wykwalifikowanej sile roboczej i sprzyjającemu otoczeniu inwestycyjnemu,  naszym celem było stworzenie silnej obecności lokalnej i tym samym wykorzystanie nowych możliwości w tym dynamicznym regionie. Oprócz wykorzystania potencjału, prężnego rynku w Polsce, Semrén & Månsson uznał Warszawę za strategiczny hub umożliwiający otwarcie się na rynek Europy Środkowej. Lokalizacja miasta w sercu Europy Środkowo-Wschodniej oraz spory rynek lokalny sprawia, że jest to idealna baza do rozszerzenia działalności w całym regionie. Otwierając biuro w Warszawie, Semrén & Månsson zamierza wykorzystać te zalety, aby dostarczać wyjątkowe szwedzkie rozwiązania architektoniczne, wzmacniać naszą międzynarodową sieć i coraz bardziej umacniać naszą pozycję wiodącej międzynarodowej firmy projektowej.

Twoja droga zawodowa związana jest przede wszystkim z międzynarodowymi i często szwedzkimi firmami. Opowiedz nam krótko o swojej karierze i o tym, jak stałeś się istotną częścią Semrén & Månsson.

W mojej karierze zawodowej wykazałem niezwykłe zainteresowanie pracą w międzynarodowych firmach, wykorzystując moją wiedzę i umiejętności do poruszania się po często złożonych międzykulturowych środowiskach biznesowych.  Ma to związek z moim dzieciństwem, moja rodzina przeniosła się do Szwecji w czasach komunizmu w Europie Środkowej i Wschodniej, dorastałem w Szwecji i mieszkałem tam przez większość mojego życia.

Moja umiejętność skutecznego poruszania się w zawiłościach międzynarodowego biznesu zwróciła uwagę Semrén & Månsson, renomowanej  międzynarodowej firmie, znanej z dostarczaniu kompleksowych, innowacyjnych, szwedzkich rozwiązań architektonicznych dla klientów działających na różnych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Zauważając moje unikalne doświadczenie w szwedzkich i międzynarodowych biznesach w Polsce, Semrén & Månsson postrzega mnie jako ważnego  członka swojego zespołu.

Semrén & Månsson oferuje holistyczne podejście do projektów: architektura, cyfryzacja, doświadczenie w deweloperce (w Szwecji). W jaki sposób te kompetencje pomagają we współpracy z klientami?

Po pierwsze, nasze kompetencje architektoniczne pozwalają nam dostarczać innowacyjne i funkcjonalne rozwiązania projektowe, dostosowane do specyficznych potrzeb klientów.

Po drugie, nasze doświadczenie w zakresie cyfryzacji pozwala firmie Semrén & Månsson wykorzystywać najnowocześniejsze technologie i narzędzia do usprawnienia przepływu informacji w projekcie, poprawy współpracy i poprawy wydajności projektu.

Ponadto doświadczenie Semrén & Månsson w deweloperce, szczególnie w Szwecji, dostarcza cennych informacji na temat technik budowlanych i najlepszych praktyk branżowych.

Łącząc architekturę, cyfryzację i wiedzę budowlaną, Semrén & Månsson oferuje deweloperom kompleksowe i zintegrowane podejście do tworzenia udanych projektów.

Doświadczenie rozpoczęcia współpracy na nowym rynku podczas pandemii było ważną lekcją zarządzania w kryzysie. Stoimy teraz przed nowymi wyzwaniami. Jakie czynniki były pomocne w tym okresie i jakie są lekcje na przyszłość?

Doświadczenie związane z rozpoczynaniem działalności w trakcie trwającej już pandemii było cenną lekcją dostosowywania się i ewolucji w czasach kryzysu. Kilka czynników prawdopodobnie przyczyniło się do pomyślnego przejścia przez ten burzliwy okres. Jednym z kluczowych aspektów była zdolność do efektywnego wykorzystania technologii cyfrowych. Narzędzia do zdalnej współpracy, wirtualne spotkania i systemy zarządzania dokumentami cyfrowymi stały się niezbędne do zapewnienia ciągłości działania i utrzymania efektywnej komunikacji z klientami i interesariuszami .

Krajobraz biznesowy stwarza wciąż nowe wyzwania i niepewności, tryb home office zmienił potrzeby naszych klientów i użytkowników, traktując dom nie tylko jako przede wszystkim przestrzeń do życia, ale także miejsce pracy.  Nowa rzeczywistość wymusza ciągłą zmianę funkcji obiektów i możliwość dokonywania tego bez większych zmian konstrukcyjnych.

Podziel się planami firmy na najbliższą przyszłość.

Semrén & Månsson nieustannie dąży do zwiększania swojej obecności na rynku Europy Środkowo-Wschodniej, wykorzystując sukcesy i wszechstronne kompetencje z  krajów Skandynawskich. Celem jest zdobycie nowych klientów, nawiązując współpracę z deweloperami, ze szczególnym uwzględnieniem Polski i całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej.  Jednym z kroków w tym kierunku było otwarcie nowego biura w Belgradzie w Serbii.

Obecnie zastanawiamy się nad nowym biurem na Ukrainie. Inicjując projekty w trudnych czasach, naszym celem jest nie tylko pomoc deweloperom w tworzeniu pięknej architektury,  ale także ustanowienie przyczółka i pozycjonowanie  się  na przyszły rozwój i możliwości, gdy sytuacja się ustabilizuje. W ten sposób chcemy wspierać ukraińskie społeczeństwo w budowaniu pięknych i zrównoważonych miast w celu polepszenie ogólnego dobrostanu.

Staramy się myśleć jak architekci i jak klienci jednocześnie. Zawsze i przede wszystkim opieramy się na wskaźnikach ekonomicznych projektu, aby dokonać właściwych wyborów w aspektach estetycznych, środowiskowych i społecznych, dbając tym samym o największe możliwe korzyści dla naszych klientów jak i również dobro szeroko rozumianego społeczeństwa.

Share

Chcesz się z nami skontaktować?

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej pracy, rozpocząć współpracę lub poszukać pracy? Skontaktuj się z nami. Od czasu do czasu możesz również otrzymywać od nas e-maile z informacją treścią.

LinkedInInstagram